Koraliki TOHO™ | Mbbeads.pl - sklep online • wszystko do rękodzieła - MBbeads - koraliki i półfabrykaty do biżuterii

KORALIKI TOHO 

Japońskie koraliki Toho wybierają projektanci biżuterii na całym świecie, ponieważ one są wysokiej jakości, mają wiele kolorów, rodzai powłok i kształtów. Nie bez powodu ich nazwa z japońskiego tłumaczy się jako „wschodni skarb". Firma Toho produkuje koraliki od 1957 roku, ciągłe doskonaląc technologie ich produkcji i poszerzając asortyment.
Kluczowymi charakterystykami drobnych koralików jest ich kształt, rozmiar i kolor. Zazwyczaj drobne koraliki są tradycyjnego okrągłego kształtu. Wielkość koralika w tradycyjny sposób zazwyczaj oznaczona jest numerami 11/0, gdzie pierwsza liczba wskazuje, ile koralików zmieścić się w określonym przedziale (a mianowicie, przedział długości w calach, co stanowi około 2,54 cm). Tak więc im większy jest rozmiar koralików, tym mniejsza jest ich średnica. Koraliki Toho mają wiele kolorów i rodzai powłoki.

Wielkość otworów jest szersza niż w chińskich czy nawet w czeskich koralikach, więc igła z łatwością przechodzi przez nie wiele razy. Ze względu na duże otwory w jednym gramie koralików Toho zmieści się więcej niż w jednym gramie czeskich czy chińskich koralików. Japońskie koraliki są jednej wielkości. Każdy rodzaj koloru koralików Toho ma swój własny numer i rozmiar. Koraliki wykonane są w jednej fabryce i nie zmienia koloru i odcienia koralików. Możesz być pewien, że kupisz te same koraliki, nawet za kilka lat. Powłoka koralików Toho jest bardzo odporna, ponieważ jest wykonana wyłącznie z materiałów wysokiej jakości. Wśród ogromnej liczby odmian japońskich koralików (np. w palecie koralików Toho w rozmiarze 11/0 jest ponad 700 gatunków) są również kolory nieodporne na ścieranie, działanie promieni słonecznych i utlenianie. Należy to uwzględnić przy wyborze koralików dla konkretnej techniki, żeby nie rozczarować się na uzyskanych wynikach. Na przykład, w haftowanej biżuterii koraliki nie podlegają tarciu, więc można bezpiecznie używać koralików, które są podatne na starcie. Tylko japońskie koraliki Toho, mają bardzo odporne powłoki Permanent Finish.

Z koralików Toho można produkować biżuterie w różnych technikach. Rękodzielnicy tworzą z nich zarówno płaskie, jak i przestrzenne wyroby. Najbardziej popularne techniki: ścieg mozaikowy (Peyote), ścieg herringbone, tkanie ręcznie, tkanie na krośnie, haft koralikowy, ścieg cegiełkowy (brickstich).

Do pracy z koralikami będą potrzebne igły nr. 10-15, nici nylonowe albo nici firmy Toho (One-G), żyłka lub nić FireLine, bardzo ułatwi pracę miękka mata i podtopiarka nici, przyda się też organizer oraz niezbędne są półfabrykaty (proponujemy korzystać ze stali szlachetnej).
W tabeli są podane rozmiary i ilości koralików:
Rodzaj koralików
TR-6
TR-8
TR-11
TR-15
TT-11
TH-11
Średnica, mm
4
3
2,23
1,5
1,7
2,2
Średnica otworu, mm
1,6
1,1
0,8
0,7
0,7
0,5
Przybliżona ilość w 1 gramie, sztuk
17
45
110
260
200
100
Ilość na nici 1 cm/ 1 cal, sztuk
4/10
5/13
7/18
10/24
8/20
5/13
 • TOHO ROUND 6/0
  TOHO ROUND 6/0
  Koraliki TOHO Round 6/0 - okrągłe koraliki o średnicy 4mm.  TOHO Round 6/0
  Wymiar w milimetrach: 4.0 mm
  Rozmiar TOHO 6/0 - MBbeads.pl
 • TOHO ROUND 8/0
  TOHO ROUND 8/0
  Koraliki TOHO Round 8/0 - okrągłe koraliki o średnicy 3mm.  TOHO Round 8/0
  Wymiar w milimetrach: 3.0 mm
  Rozmiar TOHO 8/0 - MBbeads.pl
 • TOHO ROUND 11/0
  TOHO ROUND 11/0

  Japońskie okrągłe koraliki TOHO w rozmiarze 11 są używane do robienia sznurów koralikowo-szydełkowych, do haftu i innych technik. Wysoka jakość i bogata paleta barw dają nieograniczone możliwości dla twórczości.

  Charakterystyka okrągłych koralików TOHO 11/0: średnica - 2,23 mm, średnica otworu - 0,8 mm, jeden gram zawiera około 110 koralików.

  Posiadamy w ofercie koraliki pakowane po 30 gramów. Przy wyborze koralików można użyć filtru kolorów i rodzajów powłok lub efektów. Należy pamiętać, że niektóre rodzaje koralików różnie się zachowują pod wpływem czynników zewnętrznych (światła słonecznego, tarcia, utleniaczy), szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie głównej w kategorii Toho.

  Wszystkie niezbędne materiały (igły, specjalne nici, końcówki do wklejania i inne półfabrykaty) do profesjonalnej pracy z koralikami znajdują się w odpowiednich działach katalogu.

  Cena koralików zależy od koloru, powłoki i efektów. W naszym sklepie można znależć  koraliki od 5,20 zł do 43,00 zł za 30 gram. Jeśli zostanie się stałym klientem, można uzyskać dodatkowe rabaty, regularnie organizujemy promocje i wyprzedaże, dzięki którym można kupić produkty w atrakcyjnych cenach.

  TOHO Round 11/0
  Wymiar w milimetrach: 2.2 mm
  Rozmiar TOHO 11/0 - MBbeads.pl
 • TOHO ROUND 15/0
  TOHO ROUND 15/0
  Koraliki TOHO Round 15/0 - okrągłe koraliki o średnicy 1,5 mm.  TOHO Round 15/0
  Wymiar w milimetrach: 1.5 mm
  Rozmiar TOHO 15/0 - MBbeads.pl
 • TOHO TREASURE (CYLINDRYCZNY)
  TOHO TREASURE...
  Koraliki TOHO Treasures - cylindryczne koraliki o średnicy 1,7 mm.  TOHO Treasures 
  Wymiar w milimetrach: 1.7
  TOHO Treasure
 • TOHO HEX (6-ŚCIENNE)
  TOHO HEX (6-ŚCIENNE)
  Koraliki TOHO Hex 11/0 - koraliki TOHO z pięcioma ściętymi ściankami i okrągłą dziurką o średnicy 2,2 mm.  TOHO Hex 11/0
  Wymiar w milimetrach: 2.2 mm
  TOHO Hexagon
 • TOHO MAGATAMA (ŁEZKI)
  TOHO MAGATAMA (ŁEZKI)
  Koraliki TOHO Magatama - owalne koraliki TOHO z dziurką na górze koralika.
 • TOHO BUGLE (RURKI)
  TOHO BUGLE (RURKI)
  Koraliki TOHO Bugle - koraliki TOHO w kształcie gładkiej rurki.
 • TOHO DEMI ROUND 8/0 (OPONKI)
  TOHO DEMI ROUND 8/0...

  Koraliki japońskiej firmy TOHO Beads w kształcie oponek. Wymiary koralika: średnica 3mm, grubość 1,15 mm.

 • TOHO DEMI ROUND 11/0 (OPONKI)
  TOHO DEMI ROUND 11/0...

  Koraliki japońskiej firmy TOHO Beads w kształcie oponek. Wymiary koralika: średnica 2,2 mm, grubość 0,9 mm.

 • Koraliki TOHO MIX
  Koraliki TOHO MIX

  Mix TOHO zawiera w sobie różne rozmiary i kształty, w dopasowanych do siebie kolorach. Idealnie sprawdzi się w hafcie koralikowym, lub przy projektach wymagających wykorzystania różnorodnych materiałów. 

Brak produktów

To be determined Dostawa
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie